Odświeżony Hyundai ix35

Po trzech latach seryjnej produkcji Hyundai postanowił poddać zabiegowi faceliftingu model ix35. Auto wystawione jest na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie.

Model ix35 to najszybciej sprzedający się samochód w historii Hyundaia. Tylko w 2012 roku auto znalazło 87 tysięcy nabywców. Zabieg facelitingu, któremu został poddany Hyundai ix35 ma w opinii koreańskiego producenta zwiększyć wydajność samochodu.

Osoby, którym facelifting kojarzy się ze zmianami stylistycznymi z pewnością zawiodą się patrząc na „odświeżoną” wersję ix35. Z wyglądu zewnętrznego nie zmieniło się wiele, żeby nie powiedzieć nic. Z nowości warto zauważyć opcjonalne, biksenonowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED. Z drugiej strony patrząc brak zmian stylistycznych doskonale świadczy o projektantach koreańskiego koncernu. Samochód przez trzy lata ani trochę się nie zestarzał i nadal wygląda i sprzedaje się świetnie. Po co więc cokolwiek zmieniać?

Pod maską znajdzie się nowy silnik 2.0 GDI wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa. Generuje on 166 koni mechanicznych mocy. W zależności od konfiguracji napędowej silnik ten będzie dostępny również w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów. Samochód ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Odświeżony Hyundai ix35, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 7 marca 2013