Jak wyczyścić silniczek krokowy w Hyundaiu?

Zabrudzenie silniczka krokowego jest w stanie negatywnie wpłynąć na pracę silnika. Zabrudzonego silniczka krokowego nie trzeba zastępować nowym – wystarczy go wyczyścić. O tym jak można to zrobić w samochodach Hyundaia przekonacie się w poniższym poradniku.

Rzeczy, których będziemy potrzebować:

  • Płyn WD-40
  • Benzyna ekstrakcyjna
  • Płaski śrubokręt
  • Młotek

W pierwszej kolejności wprowadzamy dość dużą ilość płynu WD-40 do wnętrza silniczka krokowego. Czynność tę powtarzamy kilka razy, po czym możemy zacząć czyścić silniczek za pomocą benzyny ekstrakcyjnej, której podobnie jak w przypadku płynu WD-40 nie musimy żałować. Przechodzimy do odgięcia zatrzasków i wyjmujemy cały środek silniczka. Zwróćmy wówczas uwagę na fakt, jaka powstaje przerwa. Dopuszczone normy mówią o 1-2 mm – większa lub mniejsza przestrzeń będzie zatem oznaczać nieprawidłowe położenie.

Na krawędziach powinna znajdować się spinka z otworem. Gdy ją znajdziemy to staramy się ją przesunąć za pomocą płaskiego śrubokręta oraz młotka zapamiętując kolejność, gdyż ponowny montaż odbędzie się odwrotnej kolejności. Równie ważne jest, aby nie zgubić białego, okrągłego plastiku, który znajduje się na końcu osi silniczka. W trakcie ponownego montażu zwróćmy uwagę, aby wszystko zostało zamontowane tak jak było w pierwotnej wersji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Porady. Dnia 30 stycznia 2014