Amortyzatory są jednym z najważniejszych elementów zawieszenia samochodowego. Odpowiadają za tłumienie drgań wynikających z jazdy, utrzymanie właściwej pozycji sprężyny zawieszenia oraz stabilizację pojazdu. Każdy samochód wyposażony jest w dwa amortyzatory przednie oraz dwa tylne. Wyróżniamy dwa rodzaje amortyzatorów – amortyzatory gazowe i olejowe. Różnią się one między sobą czynnikiem tłumiącym oraz technologią wykonania.

Wielokrotne testy jednoznacznie wykazały, że stan amortyzatorów ma realny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. To właśnie dlatego inżynierowie Hyundaia przykładają szczególną uwagę do jakości wykonania tych elementów zawieszenia. Amortyzatory do Hyundaia przed trafieniem do seryjnej produkcji są dokładnie badane pod kątem wytrzymałości, precyzji oraz skuteczności działania. Części trafiające na pierwszy montaż w koreańskim koncernie charakteryzują się sporą wytrzymałością, jednak istnieje wiele firm produkujących doskonałe amortyzatory Hyundai na rynek części zamiennych. Wśród nich warto wymienić między innymi takie renomowane marki jak Sachs, Kayaba czy Monroe.

1 Komentarz do "Amortyzatory"

…i już bym uwierzył, gdyby nie wycieki amortyzatora w 20 miesięcznym samochodzie po przebiegu 2270 km, (HYUNDAI I10) przy spokojnej jeździe A są objęte gwarancją 1 roku lub 40000 km, zależnie co nastąpi wcześniej…Gdybym miał 20 – 30 tys. przebiegu – godzę się z tym, ale nie ok. 2300 km.
Wymiana w stacji obsługi HYUNDAIA na koszt właściciela pojazdu. Skorzystałem z zamiennika, już nie z oryginału.
Pozdrawiam.

gość... - 27 marca, 2015

Dodaj Komentarz