Nowy Hyundai i30 zadebiutuje w Paryżu

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, na stoisku Hyundaia zadebiutuje najnowsza odsłona modelu i30 – czego możemy oczekiwać po tej premierze?

Nowy Hyundai i30 został w całości zaprojektowany na Starym Kontynencie i to właśnie w Europie samochód ten będzie produkowany. Auto charakteryzuje się następującymi gabarytami – 4,34 m długości, 1,79 m szerokości oraz 1,45 m wysokości, zaś rozstaw osi wyniesie 2,65 metra. Pojemność bagażnika nowego Hyundaia i30 wyniesie 395 litrów i jest to wynik ponadprzeciętny jak na tę klasę. Dodatkowo, po złożeniu rzędu tylnych siedzeń, przestrzeń bagażowa samochodu wyniesie aż 1301 litrów.

Samochód w dużym stopniu zmienił się także wewnątrz. Tutaj wykorzystano o wiele lepsze materiały wykończeniowe w zestawieniu z poprzednikiem, a oprócz tego auto jest jeszcze bardziej nasycone nowoczesnymi technologiami. Już pierwszy rzut oka do wnętrza samochodu sprawia, że nie trudno nie zauważyć sporych rozmiarów, 8-calowego wyświetlacza dotykowego usadowionego na środku deski rozdzielczej pojazdu.

Pod maskę samochodu trafi łącznie 6 różnego rodzaju silników – 3 benzynowe oraz 3 diesle. Wśród benzynowych jednostek napędowych, podstawowy wariant stanowić będzie jednostka o oznaczeniu MPI i pojemności 1,4 litra, która będzie w stanie generować 99 KM mocy. W ofercie Hyundaia i30 pojawi się także całkiem nowa jednostka napędowa o pojemności litra (benzyna), generująca z trzech cylindrów aż 120 KM mocy. Z kolei w przypadku wysokoprężnych motorów, i30 dostępny będzie wyłącznie w jednym zakresie pojemności – 1,6 litra, zaś w trzech różnych wariantach mocy – 95 KM, 110 KM oraz 136 KM.

Nie znamy jeszcze oficjalnego cennika nowego Hyundaia i30, jednak prawdopodobnie poznamy go w dniu premiery, która nastąpi na początku października podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 25 września 2016