Nowa odsłona Hyundai Elantra

Koreańskie marki samochodów pomału zaczynają królować na europejskich drogach. Z ogromną siłą wypierają auta z niemieckim i francuskim rodowodem. Nic w tym dziwnego. „Koreańczycy” prezentują się wyjątkowo estetycznie, garściami czerpią z nowych technologii, a przy okazji nie boją się odważnych rozwiązań stylistycznych. Jedną z najbardziej znanych marek jest Hyundai, który niedawno przedstawił swoje nowe dziecko – Elantrę.

Dynamiczna stylistyka


Samochody Hyundai wyróżniają się dynamiczną estetyką. W tę tendencję doskonale wpisuje się nowa Elantra. To styl, dzięki któremu można się wyróżnić. Ma bardzo charakterystyczne światła przednie. Nadają jej drapieżnego charakteru. To samochód kompaktowy, ale równocześnie ze sportowym wyrazem. To kwintesencja nowoczesnego luksusu, ale w niezbyt dużych rozmiarach. To auto, które idealnie sprawdzi się w miejskiej dżungli. Duże litery tworzące napis „Elantra” na klapie bagażnika pozwalają na szybkie zidentyfikowanie tego przyciągającego wzrok modelu. Równocześnie, podkreślają jego ekskluzywny wyraz. To piękne auto, które doskonale prezentuje się na miejskich ulicach. Wygodne fotele uprzyjemniają długie podróże oraz godziny spędzone w korkach.

Samochody Hyundai i ich bezpieczeństwo


Elantra została wyposażona w technologię Hyundai Smart Sense. Obejmuje ona kilka systemów bezpieczeństwa, które łączą się w harmonijną całość. To kompleksowa ochrona, na którą zasługujesz. Czujniki radarowe ostrzegają kierowcę o autach znajdujących się w martwej strefie (system BSD). Elantra ma też elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC). Redukuje on utratę przyczepności podczas gwałtownego hamowania i skręcania. Pomaga to zachować właściwą stabilność i kontrolę nad samochodem. Ciekawostką jest układ wspomagania ruszania pod górę, czyli HAC. System ten tymczasowo włącza hamulce, gdy pojazd znajdzie się na wzniesieniu. Oczywiście, ma też tylną kamerę cofania. Ciekawostką jest też automatyczne otwarcie klapy bagażnika. Działa ona tak, że jeśli osoba z inteligentnym kluczykiem znajdzie się przez 3 sekundy w bezpośrednim sąsiedztwie kufra, to otworzy się on samodzielnie.

Bogate wyposażenie


Elantra charakteryzuje się bardzo bogatym wyposażeniem. Ma 7-calowy, kolorowy wyświetlacz. Może bezprzewodowo ładować smartphony. Ten model jest doskonale przygotowany do zimy – może mieć podgrzewane fotele przednie i z tyłu oraz kierownicę. Ma też funkcję odparowywania szyb. Elantra dostępna jest w czterech wersjach wyposażenia – premium, style, comfort, classic plus.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 9 sierpnia 2019