Kubica nie dla Hyundaia

Według informacji hiszpańskiej gazety AS Robert Kubica odrzucił propozycję Hyundaia dotyczącą startów w przyszłym roku w rajdach WRC.

Zespół Hyundai Motorsport miał zaproponować Kubicy ofertę startów we wszystkich rundach mistrzostw świata w 2014 roku. Oferta miała zostać wystosowana podczas niedawno zakończonego Rajdu Niemiec.

Identyczna oferta została złożona Belgowi – Thierry’emu Neuville’owi, jednak on jeszcze nie podjął decyzji co do startów, gdyż rozważa możliwość startów w barwach Citroena w miejsce Hiszpana Daniego Sordo. W związku z zagrożoną pozycją Hiszpana we francuskim zespole pojawiają się także nieoficjalne informacje na temat stworzenia zespołu Neuville – Kubica, który od przyszłego sezonu reprezentowałby barwy Citroena.

Debiut koncernu Hyundai w ramach WRC będzie miał miejsce podczas styczniowego rajdu Monte Carlo. Póki co zespół pracuje nad udoskonaleniem flagowego modelu i20 WRC. Samochód jest intensywnie testowany w różnych warunkach drogowych. Kierowcą testowym Hyundaia obecnie jest Fin – Juho Hanninen, który w przyszłym sezonie ma pewne miejsce w koreańskim zespole.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Kubica nie dla Hyundaia, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 9 września 2013