Jak wybrać właściwe hamulce do swojego Hyundaia?

Każdy kierowca doskonale wie, jak ważne jest prawidłowe działanie wszystkich podzespołów w jego samochodzie. Jest jednak jeden, kluczowy dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oczywiście jak pewnie każdy z nas doskonale wie, są to hamulce. Jest to jeden z najważniejszych elementów w całym samochodzie. Obowiązkiem każdego kierowcy jest zadbanie o ich należyty stan. Pozornie wymiana klocków oraz tarcz jest stosunkowo prosta w niemalże każdym samochodzie, jednak jak prawidłowo dobrać takie elementy?

Jak wybrać właściwe hamulce do swojego Hyundaia?

Jak dobrać tarcze i klocki do swojego samochodu?

Najprościej jest to zrobić przy pomocy dobrego sklepu z częściami oraz numeru VIN naszego samochodu. Wtedy będziemy mieli pewność, o ile nasz samochód nie był wcześniej modyfikowany, że części przez nas zakupione będą idealnie pasować do naszego pojazdu. Problem zaczyna się w momencie, kiedy posiadamy samochód po modyfikacjach i hamulce zostały wymienione na inne. Obecnie przy modzie na chiptuning wielu kierowców decyduje się na przełożenie, tzw. SWAP hamulców z innego samochodu. Często realizowane jest to w obrębie jednej marki i montowane są hamulce z mocniejszych lub wyczynowych wersji tego samego modelu. Są również przypadki, że takie podzespoły adaptowane są z całkowicie innych modeli co sprawia znacznie większe problemy podczas późniejszego serwisowania.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru tarcz i klocków do naszego auta?

Kluczowe jest dostosowanie hamulców do specyfikacji producenta naszego samochodu. Jeśli fabrycznie montowane były tarcze wentylowane, to właśnie takie powinniśmy zamontować ponownie. Nie zmieniajmy również rozmiarów tarcz bez ingerencji w sam zacisk. Jeśli klocki hamulcowe posiadają czujnik zużycia to powinniśmy kupić również wyposażone w ten element, ponieważ w innym razie kontrolka zużycia klocków nie zgaśnie po wymianie, a to może być podstawą do niedopuszczenia naszego samochodu do ruchu podczas przeglądu.

Części jakich producentów wybierać do swojego samochodu?

W tej kwestii wszystko jest w naszych rękach. Na rynku jest obecnie tak duży wybór producentów części zamiennych do samochodów osobowych, że kierowcy mogą śmiało przebierać w ofertach, a każdy sklep z częściami oferuje części do różnych modeli samochodów. Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na częściach z górnej półki, czy nieco bardziej budżetowych rozwiązaniach. Decydując się na zakup danego produktu pamiętajmy, że jakość takich podzespołów jak hamulce to bezpieczeństwo nasze, naszych pasażerów oraz innych użytkowników dróg. Podróżując samochodem bierzemy niejako odpowiedzialność za zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Zadbajmy więc o to, by montowane w naszym samochodzie części zapewniły nam skuteczność w trudnych sytuacjach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 23 maja 2019