Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe to samochód typu SUV produkowany przez koreański koncern Hyundai od 2001 roku. Obecnie produkowana jest trzecia generacja modelu, która co ciekawe ma niewiele wspólnego ze swoim poprzednikiem.

Najnowszy Hyundai Santa Fe prezentuje się naprawdę ciekawie od strony wizualnej. Jest to zasługa konstruktorów koreańskiego koncernu, którzy nie bali się narysować niemal od nowa linii nadwozia samochodu. Z tego względu zmiana w zestawieniu z poprzednikiem jest gigantyczna. Wygięte ku tyłowi reflektory, głębokie przetłoczenia oraz spore nadkola sprawiają, że auto nie jest nudne i prezentuje się elegancko. Co ciekawe, trzecia generacja Hyundaia Santa Fe to pierwszy model koreańskiego koncernu zaprojektowany zgodnie z nowym duchem stylistycznym – Storm Edge, który ma nawiązywać do zjawisk atmosferycznych towarzyszącym narodzinom burzy.

Drastyczne zmiany nie dotyczą wyłącznie nadwozia, ale także wnętrza. Całkowicie nowa deska rozdzielcza, nowe fotele oraz szlachetniejsze materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza powinny sprostać oczekiwaniom wybrednych pasażerów. Imponuje także spora ilość miejsca w kabinie pasażerskiej. Santa Fe oferowany jest również wraz z trzecim rzędem siedzeń, na którym sprawnie podróżować mogą niezbyt wysokie, dorosłe osoby.

Samochód prowadzi się naprawdę bardzo dobrze. W modelach wyposażonych w system Flex Steer otrzymujemy możliwość zmiany właściwości jezdnych Santa Fe. Do wyboru otrzymujemy trzy tryby – Normal, Comfort oraz Sport. Jeżeli chodzi o odmiany silnikowe to mamy do czynienia z dwoma, wysokoprężnymi jednostkami napędowymi oraz jedną benzynową. Słabszy, dwulitrowy diesel oferuje 150 KM mocy, a mocniejszy ma pojemność 2,2 litra, co przekłada się na 47 KM więcej. Jeżeli chodzi o benzynową jednostkę napędową to ma ona 2,4 litra pojemności i generuje 194 KM mocy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 24 maja 2013