Odświeżony Hyundai Equus

Hyundai Equus to flagowy produkt Hyundaia na koreańskim rynku samochodowym. Auto, które należy do segmentu samochodowego F doczeka się odświeżonej wersji.

Autosegment F to najwyższa, luksusowa klasa samochodów osobowych. To właśnie w tym segmencie możemy poszukiwać najdroższych i najlepiej wyposażonych limuzyn oferowanych przez producentów samochodowych. Konkurencję dla modelu Equus stanowią takie tuzy motoryzacji jak Audi A8, BMW serii 7, Lexus LS czy Jaguar XJ.

Współcześnie produkowany Hyundai Equus oparty jest o rozciągniętą płytę podłogową znaną z modelu Genesis. Samochód zadebiutował w 2009 roku, więc wiele osób uważa, że kuracja po trzech latach od momentu debiutu jest słuszna. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy producenci w celu maksymalizacji sprzedaży decydują się na zabiegi odświeżające lub faceliftingowe jak choćby wersja sedan Hondy Civic.

Zmiany jakimi objęty zostanie Hyundai Equus dotyczą przede wszystkim kwestii stylistycznych. Usunięte zostaną chromowane wstawki na przednim i tylnym zderzaku. Do oferty dodane zostaną nowe wzory aluminiowych felg w dwóch rozmiarach. Przeprojektowane zostaną lusterka boczne oraz wzór świateł LED znajdujących się z tyłu pojazdu. Parę zmian dotyczy również wnętrza Hyundaia. Poważną przemianą jest nowa konsola centralna zawierająca drewniane wstawki rozciągające się na całą deskę rozdzielczą. Kwadratowy zegarek we wnętrzu ma zastąpić znany dotąd okrągły kształt, a wielu fanom marki BMW zapewne spodoba się „nowy” drążek zmiany biegów. Ponadto Equus wyposażony zostanie między innymi w HUD (Head-Up-Display), czyli wyświetlacz przezierny prezentujący informacje na przedniej szybie bez zasłaniania widoku oraz system BDS (Blind Spot Detection) wykrywający martwy punkt.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 13 grudnia 2012