Hyundai prezentuje kolejny koncept

Koreański koncern zaprezentował wygląd koncepcyjnego modelu HND-9. Oficjalna prezentacja samochodu będzie miała miejsce końcem marca podczas salonu samochodowego w Seulu.

Hyundai HND-9 jest już dziewiątym prototypem jaki został stworzony przez projektantów centrum stylistycznego marki w Namyang w Korei. Trzeba przyznać, że projekt ten jest niezwykle udany. Auto jest nisko zawieszone, a nisko poprowadzona linia dachu nadaje całości sportowego charakteru.

Koreańscy konstruktorzy zadbali o odpowiednie osiągi modelu HND-9. Pod maską Hyundaia znajduje się turbodoładowany, benzynowy silnik o pojemności 3,3 litra. Wyposażony jest w bezpośredni wtrysk paliwa i generuje ponad 370 KM mocy. Napęd przekazywany jest przy pomocy ośmiobiegowej, automatycznej przekładni na tylną oś.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery modelu HND-9. Przedstawiciele Hyundaia póki co milczą, ale w kuluarach nieoficjalnie mówi się, że samochód mógłby zostać następcą modelu Genesis, a jego debiut miałby miejsce w 28 marca podczas salonu samochodowego w Seulu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Hyundai prezentuje kolejny koncept, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 25 marca 2013