Hyundai oczami kierowców. Na który model tej marki warto zwrócić szczególną uwagę?

Mówi się, że kierowcy wybierają swoje samochody na podstawie ich marki, ceny i opinii znajomych. O ile jednak kryterium marki okazuje się niezwykle zwodnicze, o tyle ceną, a zwłaszcza opiniami, zawsze warto się kierową. Być może zakończy się to kupnem jednego z modeli Hyundaia?

Silna marka z Korei Południowej

Południowokoreański Hyundai to marka, której historia sięga 1946 roku. Obecnie, po latach różnorodnych przemian (w tym również podejścia konstruktorów do projektowania samochodów), Hyundai postrzegany jest jako jedna z najmocniejszych marek z Półwyspu Koreańskiego, której cechami charakterystycznymi są niska cena i nowoczesny design. Oczywiście na tym lista zalet Hyundaia się nie kończą. Praktycznie wszystkie części do Hyundaia można zdobyć bez żadnych problemów, ponieważ marka postawiła na szeroką ich dostępność i to pomimo iż jej modele słyną z niezawodności. Wprawdzie ich ogólna ocena bywa różna i gdzieniegdzie można spotkać krytyczne głosy o licznych drobnych niedoróbkach, jednak zdecydowana większość kierowców ceni markę Hyundai za jej trwałość i bezawaryjność.

Hyundai i30

Hyundai i30 swoją premierę miał jeszcze w 2007 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Jak na owe czasy auto wyróżniało się spośród innych modeli tej klasy nowoczesną stylizacją i bardzo dobrym (zwłaszcza w porównaniu z innymi samochodami z Półwyspu Koreańskiego) wykonaniem. Dziś, po ponad 10 latach obecności Hyundaia i30 również na polskich drogach, do pierwszego wrażenia możemy dodać wnioski wyciągnięte na podstawie setek tysięcy przejechanych kilometrów i niezliczonych przeglądów oraz badań technicznych. A wynika z nich, że Hyundai i30 może pochwalić się naprawdę dobrej jakości jednostką napędową i to bez względu na to, jaką wersję silnika wybierzemy. Problem natomiast stanowić mogą odboje tylnych amortyzatorów, niezwykle wrażliwy lakier oraz sprężarka klimatyzacji.

Hyundai Tucson

W roku 2017 Hyundai Tucson był określany mianem najlepiej sprzedającego się samochodu w Europie w swojej klasie. O tym sukcesie zdecydowało wiele czynników, z których najważniejszym był najprawdopodobniej stosunek ceny do jakości, w tym również do awaryjności. Niektórzy jednak kierowcy wskazują na liczne drobne niedociągnięcia w konstrukcji i wykończeniu Hyundaia Tucson. Winę za to ma ponosić właśnie cena tego stosunkowo niskobudżetowego samochodu. W porównaniu z droższymi modelami typu Honda CRV, Toyota RAV4 lub Suzuki Vitara bez wątpienia widać różnicę w jakości i dbałości o szczegóły, jednak cena Hyundaia Tucson nadal wysuwa to auto na czoło zestawienia najchętniej kupowanych SUV-ów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Modele Hyundaia. Dnia 2 lutego 2018