Hyundai i20

Hyundai i20 to miejski samochód z autosegmentu B produkowany przez koreański koncern od 2008 roku. Model i20 to planowany następca Hyundaia Getz.

Hyundai i20 uzupełnił gamę miejskich aut koreańskiego koncernu zajmując miejsce pomiędzy najmniejszym i10 oraz kompaktowym i30. Samochód zaprojektowany został w Europejskim Centrum Stylizacji Hyundaia w Russelsheim.

Model i20 wyróżnia się indywidualnym charakterem. Dzięki licznym przetłoczeniom karoserii auto prezentuje się niezwykle atrakcyjnie od strony wizualnej. Gołym okiem da się zauważyć również charakterystyczne zabiegi stylistyczne dla koreańskiego koncernu jak np. typowy kształt bagażnika, czy „łezkowate” reflektory.

O ile nadwozie samochodu zostało zaprojektowane od nowa, o tyle designerom zabrakło nieco odwagi jeżeli chodzi o wnętrze auta. Na całe szczęście nie jest ono przekombinowane, wszystkie elementy znajdują się na właściwym miejscu. Ponadto nuda we wnętrzu została wynagrodzona w postaci bardzo dobrej pozycji za kierownicą, która zapewnia doskonałą widoczność. Na plus zaskakuje nas również ilość miejsca w kabinie pasażerskiej. O ile z przodu jest ona standardowa i wygląda podobnie również w przypadku konkurencji, o tyle ilość miejsca na nogi z tyłu wypada zdecydowanie na korzyść Hyundaia, a co najciekawsze – nie odbija się to na przestrzeni bagażowej.

Cena podstawowej wersji Hyundaia i20 z pewnością nie należy do najniższych. Należy jednak zwrócić uwagę na podstawowe wyposażenie, które – do czego zdążyły przyzwyczaić nas koreańskie koncerny jest bogate już w standardzie. Obejmuje ono przednie, boczne oraz kurtynowe poduszki powietrzne, radio CD oraz asymetrycznie dzieloną kanapę. Ponadto Hyundai posiada naprawdę solidny program gwarancyjny, co jest niezwykle istotne w przypadku nowego samochodu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.7/5 (3 votes cast)
Hyundai i20, 2.7 out of 5 based on 3 ratings
Dodał: , w Artykuły. Dnia 19 kwietnia 2013