Hyundai i20 z instalacją gazową

Koreański koncern przeszło miesiąc temu osiągnął porozumienie z właścicielem marki BRC, które umożliwiło rozpoczęcie sprzedaży modelu i20 wyposażonego w instalację LPG.

Instalacja gazowa została dodana do modelu z wersją silnikową o pojemności 1,2 litra oraz mocy z rzędu 85 KM. Sekwencyjna instalacja gazowa marki BRC o nazwie Sequent 24 zostanie zamontowana w bagażniku, we wnęce koła zapasowego. Zbiornik będzie miał pojemność 47 litrów, co umożliwia około 39 litrów LPG pojemności użytkowej.

Model i20 nie spotkał się z oczekiwanymi przez Hyundaia wynikami sprzedaży. Początkowo zdecydowano się na zabieg liftingowy oraz przeniesienie produkcji do Turcji, a kolejną czynnością jest wprowadzenie do seryjnej sprzedaży modelu z instalacją LPG. Nie bez wpływu na zabieg ten pozostaje nieustanny wzrost ceny paliw oraz coraz większe zainteresowanie samochodami z wbudowanymi instalacjami gazowymi – między innymi w Polsce.

Ceny Hyundaia i20 wyposażonego w instalację gazową zaczynają się od 44 600 złotych. Samochód utrzymał pięcioletnią, potrójną gwarancję na mechanikę, układ napędowy oraz pakiet assistance i kontrolę techniczną. Hyundai przyzwyczaił swoich klientów do pojazdów wyposażonych w instalację gazową. Wcześniej w instalacje marki BRC wyposażone były modele Accent, Getz, Lantra oraz Santa Fe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 8 października 2012