Hyundai i20 R5 za 2 lata

Południowokoreański koncern motoryzacyjny intensywnie przygotowuje się do kolejnych sezonów. Pomimo intensywnej walki w trwającym sezonie WRC wiemy już, kiedy zaprezentowany zostanie najnowszy Hyundai i20 R5.

Na samym starcie warto zaznaczyć, iż tegoroczny sezon WRC jeszcze nie dobiegł końca. W chwili obecnej, koncern z Korei Południowej nadal walczy o miejsce w TOP 2 w klasyfikacji konstruktorów. Natomiast sami kierowcy, nieustannie walczą o miejsce w TOP 5 w klasyfikacji generalnej. Pomimo to, zespół Hyundaia nie przestaje intensywnie pracować nad przyszłymi sezonami, a konkretnie nad samochodami, które w najbliższych latach pozwolą odnosić kierowcom Hyundaia sukcesy w serii wyścigowej WRC.

Z informacji podanych przez południowokoreański koncern wynika, iż model i20 R5 jest już niemal w pełni gotowy do testów. Samochód sprawdzał będzie obecny kierowca Hyundaia – Kevin Abbring, który ma spore doświadczenie w zakresie testowania samochodów klasy R5. W zeszłym roku startował on w rajdach WRC w barwach Peugeota w modelu 206 T16 R5.
Hyundai i20 R5 prawdopodobnie będzie gotowy do startów już w 2017 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Hyundai i20 R5 za 2 lata, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 24 października 2015