Hyundai HCD-14 Genesis Concept

Koreański koncern ponownie zaskakuje. Tym razem całkiem niespodziewanie podczas Salonu Samochodowego w Detroit zaprezentowany został Hyundai HCD-14 Genesis Concept, który wskazuje kierunek podążania prestiżowych aut Hyundaia w przyszłości.

Jeszcze kilka lat temu koreańskie samochody w ogóle nie były łączone w Europie z klasą premium. Liczne premiery oraz innowacje wykonane przez koncern Kia oraz Hyundai sprawiły jednak, że te azjatyckie auta pozytywnie zaskakują nie tylko od strony stylistycznej, ale również technologicznej. Okazuje się, że nie są one nudne z wyglądu, a w rankingach bezawaryjności systematycznie pną się w górę. Dlaczego więc nie spróbować stworzyć samochodu klasy premium?

Nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy stworzyć eleganckiego, bogato wyposażonego samochodu, żeby móc o nim powiedzieć, że należy do segmentu premium. Tu w dużej mierze chodzi o markę. Najlepszym dowodem jest rynek amerykański, gdzie prestiżowe samochody Hyundaia nie posiadają logo koncernu – oznaczone są jako nazwą Genesis.

Jeżeli Koreańczycy będą tworzyli auta na wzór prezentowanego konceptu to można wróżyć im świetlaną przyszłość. Auto z pewnością zyskało więcej przychylnych opinii, aniżeli negatywnych. Z przodu w oczy automatycznie rzuca się masywny grill, który w zestawieniu z lampami wykonanymi w technologii świetlnej LED wyglądają nadzwyczaj elegancko. Tylne drzwi otwierają się w przeciwległym kierunku, co ma w dużej mierze ułatwić dostanie się do wnętrza auta. Elegancji i stylu wnętrzu auta nadają materiały, jakich użyto do wykończeń. Mowa tu o delikatnej skórze, naturalnym drewnie czy też elementach włókna węglowego. Niezwykle atrakcyjnie wygląda również motyw fali, który zastosowano na desce rozdzielczej pojazdu.

Samochód napędzany jest przy pomocy benzynowego silnika V8 o pojemności pięciu litrów. Inżynierowie koreańskiego koncernu nie zdradzili jednak mocy oraz osiągów zastosowanej jednostki napędowej. Ze zdjęć można wychwycić jedynie, że auto napędzane jest przy pomocy automatycznej, 8-stopniowej skrzyni biegów, w której zmiana przełożeń odbywa się za pośrednictwem łopatek zamontowanych przy kierownicy. Nie wiadomo jak potoczy się przyszłość prezentowanego konceptu. Być może w niedalekiej przyszłości zauważymy zbliżoną wersję produkcyjną Hyundaia HCD-14 Genesis.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 7 lutego 2013