Hyundai Genesis kolejnej generacji

Przedstawiciele koreańskiego koncernu podczas oficjalnego spotkania z przedstawicielami koreańskich mediów zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku nowy Hyundai Genesis trafi do salonów.

Hyundai Genesis ma w tym roku trafić do salonów samochodowych w Korei, a od roku 2014 do dealerów w innych częściach świata. Projekt samochodu pochłonął łącznie ponad 340 milionów euro, a prace nad autem trwały łącznie przez okres ponad czterech lat. Hyundai Genesis ma być dowodem na to, że koreański koncern także stać na tworzenie atrakcyjnych, luksusowych i prestiżowych samochodów.

Auto zostało wyposażone w panel sterowania HMI (Human Machine Interface), który umożliwia kierowcy prostsze rozpoznanie funkcji pojazdu i ich lepsze wykorzystanie. Nowy Hyundai dzięki usztywnionej konstrukcji nadwozia ma również być bezpieczniejszy dla kierowcy oraz pasażerów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dodatkowe systemy bezpieczeństwa jak mechanizm nagłego napinania pasów, które lepiej trzymają podczas wypadku (EFD) oraz pasów Pre-Safe z funkcjami przewidywania bezpieczeństwa. W nowym Hyundaiu Genesis zainstalowano napęd na wszystkie koła (HTRAC). Jest on w stanie elektrycznie rozdzielać moment obrotowy pomiędzy przednią i tylną osią w zależności od drogi oraz warunków jazdy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 30 października 2013