Hybrydowy Hyundai Sonata zadebiutuje w Detroit

Koreański producent samochodowy doczekał się swojego pierwszego hybrydowego pojazdu w gamie modelowej. Będzie to nowa odmiana Hyundaia Sonaty, która zadebiutuje już w przeciągu najbliższych tygodni na Salonie Samochodowym w Detroit.

Według zapewnień producenta, Hyundai Sonata Hybrid będzie w stanie spalać zaledwie 5,5 litra paliwa na każde, pokonane 100 kilometrów. Będzie to możliwe za pośrednictwem dwulitrowej, benzynowej jednostki napędowej generującej 156 KM mocy i 190 Nm momentu obrotowego, która współpracować będzie z elektrycznym silnikiem o mocy 51 KM i 205 Nm momentu obrotowego.

Moc będzie przenoszona na koła pojazdu dzięki 6-biegowej, automatycznej skrzyni biegów. Przy sprzęgle warto się na chwilę zatrzymać, gdyż będzie to mocno innowacyjna konstrukcja, która już w pierwszych chwilach po premierze budziła wątpliwości jeżeli chodzi o jej wytrzymałość. Sprzęgło, które będzie współpracować z przekładnią ma mniej tarcz w zestawieniu ze znanymi dotąd konstrukcjami, co ma zaowocować lepszą wydajnością całego układu, ale jak będzie – to się okaże dopiero po pierwszych testach oraz pierwszych tysiącach pokonanych aut, które opuszczą fabryki koreańskiego koncernu.

Samochód zadebiutuje podczas nadchodzących wielkimi krokami Targów Motoryzacyjnych w Detroit. Wiadomo, że głównym celem dla hybrydowej odmiany Sonaty będzie rynek amerykański i póki co nie podano żadnych oficjalnych informacji, wg których samochód miałby być sprzedawany także w Europie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 11 stycznia 2015