Wspólny silnik BMW i Hyundaia

Z nieoficjalnych informacji wynika, że doszło do wstępnego porozumienia na linii BMW – Hyundai w celu zaprojektowania wspólnej jednostki napędowej. Do spotkania szefostwa obu koncernów miało dojść w niemieckiej siedzibie koncernu BMW.

Grupa BMW, w której skład dodatkowo wchodzi Mini oraz Rolls Royce ostatnimi czasy ogromny nacisk kładzie na współpracę z producentami samochodowymi. Początkowo zdecydowano się zacieśnić współpracę z PSA, czyli Peugeotem i Citroenem w sprawie produkcji części do pojazdów hybrydowych. W dalszej kolejności nawiązano współpracę z największym koncernem motoryzacyjnym na świecie czyli Toyota Group, która ma być skoncentrowana nad kolejnymi generacjami baterii litowo-jonowych. Teraz przyszła kolej na Hyundaia.

Czego ma dotyczyć współpraca koreańskiego koncernu z BMW? Nieoficjalnie mówi się, że wspólnymi siłami mają zaprojektować nowoczesną jednostkę napędową. Na niektórych portalach internetowych pojawiły się informacje, jakoby szefostwo Hyundaia zaczęło myśleć nad produkcją rzędowych szóstek lub czterocylindrowych mocnymi turbodieslami, które mają znaleźć zastosowanie zarówno w modelach Kii jak i Hyundaia. Równie głośno spekuluje się na temat produkcji nieco słabszego, dwucylindrowego turbodiesla o pojemności jednego litra. Jedno jest pewne – o ewentualnej współpracy na pewno zostaniemy oficjalnie poinformowani.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 1 października 2012