Trzydrzwiowa odmiana i30

Hyundai i30 to najnowszy projekt koreańskiego koncernu. Zainteresowanie modelem jest ogromne, a na niedawno zakończonym Salonie Samochodowym w Paryżu zaprezentowano trzydrzwiową wersję modelu.

Krótszy, trzydrzwiowy model jest skierowany do osób młodszych, lubiących dynamiczną jazdę. O gustach się nie dyskutuje, ale ciężko jest znaleźć negatywne opinie na temat stylistyki mniejszego i30. Oprócz ograniczenia ilości drzwi i30 to główna zmiana w porównaniu do pięciodrzwiowej wersji, więc na próżno szukać tutaj rewolucyjnych zmian wyglądu. Na uwagę zasługuje nieco agresywniej poprowadzona linia zderzaka, delikatnie zmieniony przód oraz nowoczesne światła przeciwmgielne wbudowane w dolnej części tylnego zderzaka, które wraz z czarną listwą mają podkreślać sportowy charakter pojazdu.

Modyfikacjom uległ również przedni grill, którego kształt podkreślono w ten sposób, aby stał się rozpoznawalnym znakiem koreańskiego koncernu. Sportowy charakter nadano także przednim światłom przeciwmgielne oraz światłom wykonanym w technologii LED, które wbudowane są w dolny zderzak. Włodarze Hyundaia podkreślają, że samochód jest w głównej mierze skierowany na rynek europejski – został w całości zaprojektowany w Europie i również na Starym Kontynencie będzie projektowany.

3-drzwiowe i30 będzie dostępne w sześciu wersjach silnikowych – z automatyczną bądź manualną skrzynią biegów. Na szczególną uwagę zasługuje wysokoprężna jednostka napędowa o pojemności 1,6 litra. Generuje ona moc z rzędu 128 KM wytwarzając jednocześnie zaledwie 97 g dwutlenku węgla na kilometr, co jest najlepszym wynikiem jeżeli chodzi o stosunek mocy do wydajności w swoim segmencie. Podobnie jak wszystkie modele Hyundaia – również nowa wersja i30 została objęta programem gwarancyjnym „5 lat potrójnej gwarancji”. W skład tego programu wchodzi 5 lat pełnej gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat assistance oraz 5 lat kontroli technicznej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 1 października 2012