Smartfon zamiast kluczyka?

Według zapowiedzi koreańskiego koncernu takie rozwiązanie może znaleźć seryjne zastosowanie już od 2015 roku.

Hyundai od kilku lat pracuje nad pełną integracją nowoczesnych smartfonów z samochodami. Koncepcyjny Hyundai New Generation i30 ma spore szanse zostać pierwszym, seryjnie produkowanym autem wyposażonym w system umożliwiający rozruch silnika za pomocą dotykowego telefonu.

Centralny zamek w samochodach Hyundaia ma zostać zastąpiony za pomocą taga NFC. Dodatkowo w miejscu tradycyjnej stacyjki może pojawić się stacja dokująca, która po umieszczeniu w niej telefonu automatycznie wczyta profil kierowcy, co będzie niezbędne nie tylko do uruchomienia pojazdu, ale również do automatycznego dostrajania lusterek, zmieniania temperatury wewnątrz pojazdu oraz konfiguracji foteli zgodnie z oczekiwaniami kierowcy.

Hyundai zamierza przygotować samochód w ten sposób, aby w ogóle nie potrzebował kluczyka i pilota. Wszystko, czego potrzebowałby kierowca to odpowiednio skonfigurowana aplikacja mobilna. Dodatkowo telefon mógłby być ładowany w trakcie podróży.

Projektowi została nadana nazwa Connectivity Concept. Nawet jeżeli niektórzy z Was traktują pomysł Hyundaia jako niepoważny wydaje się, że przyszłość motoryzacji idzie dokładnie w tym kierunku. Pozostaje nam jedynie czekać na pierwsze szczegółowe informacje koreańskiego koncernu, które powinny ujrzeć światło dzienne jeszcze przed 2015 rokiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 27 grudnia 2012