Port USB zamiast zapalniczki?

Hyundai wprowadza kolejne innowacje do gamy swoich samochodów. Z wszystkich, nowych aut Hyundaia znikają zapalniczki, które zastąpione zostaną portami USB.

Na specjalne zamówienie koreańskiej marki przeprowadzone zostały badania mające ustalić, na których elementach wyposażenia samochodu kierowcom zależy najbardziej. Wynika z ich, że aż 84% ankietowanych nie wykorzystywało w swoich samochodach zapalniczki. Wnioski? Hyundai likwiduje zapalniczki ze swoich nowych modeli zastępując je portami USB.

Działania te poparte są jeszcze jednymi wynikami. Aż 92% spośród przepytanych osób przyznało, że zdecydowanie lepszym pomysłem jest zamontowanie portu USB w miejsce zapalniczki. Nie chodzi tu wyłącznie o możliwość podłączenia odtwarzacza muzycznego, ale przede wszystkim o pozostałe urządzenia mobilne jak choćby nawigacja, które można podłączyć bez konieczności wykorzystania specjalnej ładowarki. Zmiany póki co dotyczą tylko i wyłącznie koreańskiego rynku, ale niewykluczone jest, że podobne rozwiązanie za niedługo zostanie być stosowane w Europie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 9 października 2013