Nowy Hyundai Sonata oficjalnie

Hyundai kilka dni temu postanowił ujawnić szczegóły dotyczące najnowszego modelu – Sonata. Jest to druga generacja, a pierwsza na rynku obecna jest od 2009 roku.

W zestawieniu ze swoim poprzednikiem druga generacja Sonaty jest o 35 mm dłuższa, 30 mm szersza, a przestrzeń bagażowa wynosi 462 litry. Natomiast jeżeli chodzi o stylistykę samochodu to można wyraźnie zauważyć, że auto nawiązuje do modelu Genesis, który cieszy się sporą popularnością na wybranych rynkach.

Potencjalni kierowcy otrzymają do wyboru felgi w rozmiarze od 16 do 18 cali. Światła do jazdy dziennej wraz z tylnymi lampami zostały stworzone z diod LED, a o bezpieczeństwo i komfort kierowcy dbać będą systemy ABS, EBD, ESP, i TCS oraz układu, które uprzednio ostrzegają o zmianie pasa ruchu oraz aktywny tempomat.

W Korei Południowej samochód dostępny będzie w następujących wersjach silnikowych: 2.0 CVVL (168 KM), 2.4 GDI (193 KM) oraz 2.0 LPI (151 KM). Jednostki napędowe współpracować będą z sześciobiegową, automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Oficjalna prezentacja auta odbędzie się 16 kwietnia podczas Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 28 marca 2014