Nowy Hyundai i30 – mamy pierwsze zdjęcia

Premiera najnowszego Hyundaia i30 jest zapowiadana od kilku dobrych miesięcy. Na chwilę przed debiutem rynkowym tego pojazdu, do sieci trafiły oficjalne zdjęcia zdradzające jego wygląd.

Nowy Hyundai i30 zostanie zaprezentowany całemu światu podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, które rozpoczną się początkiem września bieżącego roku. Model i30 został w pełni zaprojektowany w Europie, do czego zdążył nas już przyzwyczaić południowokoreański koncern samochodowy. Takie działania sprawiają, że samochód będzie jeszcze bardziej dostosowany do klientów ze Starego Kontynentu i ma bardziej spełniać ich oczekiwania.

Hyundai i30 jest kolejnym samochodem, który ma podbić rynek europejski. Południowokoreański producent przebojowo wbił się w gusta europejskich klientów, co potwierdzają liczne wyniki sprzedażowe. Przykładowo, w pierwszym półroczu 2016 roku sprzedaż modelu Tucson wzrosła o ponad 200%, co sprawia, że auto w chwili obecnej znajduje się na 16 miejscu najchętniej kupowanych samochodów na całym świecie.

Najnowszy produkt Koreańczyków, a więc właśnie model i30 ma być autem dla każdego. Podkreślał to sam Peter Schreyer – wieloletni szef studia projektowego Hyundaia, który wspomniał, iż i30 ma stanowić kontynuację wypracowanej przez wiele lat, charakterystycznej dla Hyundaia linii desingerskiej.

Co ciekawe, Hyundai i30 może być ostatnim samochodem z oznaczeniem „i”. Hyundai odchodzi od kontynuacji nazewnictwa swoich pojazdów w ten sposób, czego dowodem jest choćby wspomniany już model Tucson (wcześniej ix 35).
Więcej informacji na temat nowego Hyundaia i30 podamy tuż po jego oficjalnej prezentacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 27 sierpnia 2016