Nowy Hyundai i10

Koreański koncern zaprezentował oficjalne zdjęcia nowej generacji i10. Samochód zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie – dokładnie 5 lat po premierze pierwszej generacji.

Hyundai i10 to propozycja Koreańczyków przygotowana przede wszystkim na potrzeby rynku europejskiego. Auto wyposażone będzie w rozwiązania znane z samochodów wyższych klas jak choćby podgrzewana kierownica, system ESP czy też automatyczna klimatyzacja.

W porównaniu z pierwszą generacją nowy Hyundai jest o 80 mm dłuższy i 65 mm szerszy. Co ciekawe auto obniżono, przez co jest o 50 mm niższe od poprzednika. Nie odbiło się to jednak na ilości przestrzeni bagażowej, która wzrosła do 252 litrów. Różnica w gabarytach w dużej mierze pokrywa się z całkowicie nową płytą podłogową, na której stworzony został i10.

Hyundai i10 jest pierwszym przedstawicielem koncernu jeżeli chodzi o europejski segment A. Auto produkowane będzie w Turcji, w miejscowości Izmit. Niedawno informowaliśmy Was o planach rozbudowy tamtejszej fabryki (klik), która obecnie dostosowana jest do najnowszych technologii produkcyjnych. Oficjalne parametry samochodu zostaną przedstawione przez koreański koncern tuż przed premierą samochodu we Frankfurcie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 19 sierpnia 2013