Nowa wersja i30 w produkcji

Hyundai oficjalnie rozpoczął produkcję drugiej generacji modelu i30 w wersji kombi. Samochodowi zostanie nadany przydomek Tourer, a jego produkcja będzie miała miejsce w czeskiej fabryce koreańskiego koncernu.

Premiera modelu i30 była hucznie zapowiadana, przez co Koreańczycy liczyli na spektakularny sukces. Szacuje się, że od momentu premiery czyli od początku 2012 roku zostało złożone przeszło 60 tys. zamówień na ten samochód. Wynik ten nie do końca satysfakcjonuje szefostwo Hyundaia. Niewątpliwym ograniczeniem dla wielu klientów był brak wersji kombi auta. Model Tourer ma nadrobić zaległości, a według danych producenta sprzedaż modelu i30 wzrośnie o około 30%.

Rozpoczęcie produkcji powiększonego i30 to według Allana Ruchfortha – vice prezydenta Hyundai Motor w Europie kolejny krok w kierunku zwiększenia udziałów koreańskiego koncernu w segmencie kompakt w Europie. Model i30 został według ekspertów motoryzacyjnych ciepło przyjęty na rynku. Spore szanse na podobne przyjęcie ma wersja kombi tego modelu. Hyundai przykuwa ogromną uwagę do swojego najnowszego samochodu. Auto jest dostępne z trzema wersjami silnikowymi 1.4, 1.6 oraz 1.8 litra napędzanymi zarówno tradycyjną benzyną bezołowiową jak i olejem napędowym. Model Tourer charakteryzuje się większą przestrzenią bagażową w porównaniu do znanej wersji i30. Pojemność bagażnika w wersji kombi wynosi 528 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń zwiększa się do 1642 litrów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 1 października 2012