Niespodziewany sukces Hyundaia w Rajdzie Niemiec

Pierwszy sezon Hyundaia w rajdach WRC miał być okazją do przetarcia się w tym sporcie. Teraz okazuje się, że koreański koncern stworzył całkiem mocny zespół, który niedawno podwójnie triumfował w Rajdzie Niemiec.

Pierwsze miejsce w Rajdzie Niemiec zdobył Thierry Neuville, a tuż za jego plecami znalazł się inny kierowca Hyundaia – Dani Sordo. Ten niebywały sukces powinien koreańskiemu producentowi smakować jeszcze lepiej, gdyż udało im się pozostawić w tyle swojego głównego konkurenta do triumfu – zespół Volkswagen, a dodatkowo na terenie rywala, bo w Niemczech.

Końcowy triumf z pewnością nie byłby możliwy, gdyby niewiarygodny przebieg rajdu. Od samego początku każdy kolejny lider wyścigu okupował swoją pozycję wypadnięciem z trasy. W pewnym momencie murowanym faworytem do końcowego zwycięstwa był Citroen – byłoby to już 13-te zwycięstwo z rzędu odniesione przez ten zespół w Rajdzie Niemiec, jednak także Kris Meeke, który zasiadał za sterami francuskiego auta ostatecznie wyleciał z trasy. Przebieg rajdu był więc odrobinę podobny do zeszłorocznego, gdy także mieliśmy do czynienia ze sporą ilością wypadków i kraks.

Wiele wskazuje na to, że Volkswagen i tak w kolejnych rajdach będzie dominował i zgarnie tytuł w klasyfikacji konstruktorów, jednak w chwili obecnej nie pozostaje im nic innego jak pogratulowanie pierwszego zwycięstwa zespołowi Hyundai Motorsport.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 25 sierpnia 2014