Hyundai w kolejce po Kubicę?

Hyundai od przyszłego sezonu powraca do ścigania się w serii prestiżowych wyścigów WRC. Kluczem do sukcesu ma być silny zespół, który będzie w stanie nawiązać walkę z czołówką. Możliwe, że częścią projektu koreańskiego koncernu będzie… Robert Kubica.

Hyundai nabiera wiatru w żagle. Już podczas Salonu Samochodowego w Genewie, który miał miejsce w marcu zaprezentowano model i20 w odmianie WRC. Samochód przypadł do gustu wielu fanom marki, którzy z niecierpliwością czekali na informacje dotyczące kolejnych kroków koreańskiego koncernu. Obecnie nadszedł czas na skompletowanie kadry, która będzie w stanie zapewnić walkę o najwyższe lokaty.

Według hiszpańskiego AS’a w grę wchodzi złożenie oferty dwóm kierowcom zespołu Citroena, mowa o: Mikko Hirvonenie oraz Danim Sordo. Ponadto pod uwagę brany jest także świetnie spisujący się ostatnimi czasy Thierry Neuville oraz polski kierowca, znany przede wszystkim z wyścigów F1 – Robert Kubica. Polak potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności w niedawno zakończonym Rajdzie Niemiec, w którym Kubica triumfował (klasa WRC2).

Sam Kubica w jednym z wywiadów podkreśla, że ma wiele propozycji na przyszły rok z różnych federacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Hyundai w kolejce po Kubicę?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 26 sierpnia 2013