Hyundai przygotuje nowe auto do WRC?

Hyundai od dwóch lat startuje w serii wyścigowej WRC. Tym razem, koreański koncern zaskoczył wszystkich, przygotowując nowe auto, które zadebiutuje podczas Rajdu Monte Carlo na początku przyszłego roku.

Do tej pory Hyundai obecny był w serii WRC wraz ze specjalnie przygotowaną odmianą modelu i20. Teraz, Hyundai przygotuje specjalną wersję i20, ale w nadwoziu pięciodrzwiowym, a nie coupe. Ze względu na zmianę homologacji, samochodu nie zobaczymy w tym roku na trasach wyścigowych – będzie ono w pełni przygotowane dopiero do przyszłego sezonu, który rozpocznie się w styczniu 2016 roku od Rajdu Monte Carlo.

Zespół Hyundai Motorsport przeprowadza już zaawansowane testy samochodu. Auto ostatnio widoczne było w Almerii, gdzie testowane było poprzez obecnych kierowców wyścigowych koreańskiego koncernu – Thierrego Neuville’a oraz Kevina Abbringa. Wiadomo, że auto do momentu debiutu otrzyma jeszcze wiele licznych modyfikacji, które pozwolą na realną rywalizację z czołówką świata WRC. Jak to przełoży się na wyniki Hyundaia? O tym przekonamy się w 2016 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 25 kwietnia 2015