Hyundai nagrodzony za innowacyjność

Corocznie firma konsultingowa Boston Consulting Group publikuje raporty na temat najbardziej innowacyjnej marki ubiegłego roku. W 2012 roku wśród koncernów motoryzacyjnych najwyżej uplasował się Hyundai.

Ranking „World’s 50 Most Innovative Companies” ponownie zdominowany został przez firmy z branży IT oraz elektronicznej. Na pierwszym miejscu znalazł się koncern Apple, który panuje w tym rankingu nieprzerwanie od 1995 roku. Drugie miejsce z kolei od siedmiu lat niezmiennie przypada dla Google – nie inaczej było i w tym roku.

Czołową dziesiątkę zamyka Hyundai. W rankingu za rok 2011 koreański producent samochodów uplasował się o 12 miejsc niżej. Tuż za Hyundaiem utworzyła się „grupa pościgowa” z aż czterech koncernów samochodowych – Toyota, Ford, Kia oraz BMW. Ogromny skok zanotował drugi, wymieniony już koncern z Korei – Kia, który po raz pierwszy uplasował się omawianym rankingu.

Największy spadek zanotował Volkswagen, który w rankingu za 2011 rok plasował się na 15 miejscu, a w tegorocznym znalazł się o 30 lokat niżej. W oczy rzuca się również brak Hondy, ale patrząc na poczynania japońskiego producenta chyba zasłużenie nie znalazł miejsca w pierwszej pięćdziesiątce.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 21 lutego 2013