Hyundai Mistra trafia do Chin

Rynek chiński stanowi jeden z priorytetowych rynków dla współczesnej motoryzacji. Nic więc dziwnego, że kolejni producenci starają się podbić Chiny swoimi samochodami. Tym razem przyszedł czas na Hyundaia.

Hyundai Mistra to samochód od podstaw zaprojektowany na potrzeby chińskiego rynku motoryzacyjnego. Auto ma zadebiutować podczas nadchodzącego wielkimi krokami Guangzhou Show.

Hyundai Mistra naturalnie od strony wizualnej nawiązuje do innych modeli, choć ta, konkretna wersja będzie dedykowana rynkowi chińskiemu. Samochód mierzy 4710 mm długości, 1820 mm szerokości oraz 1470 mm wysokości, a rozstaw osi to 2770 mm. Takie wymiary sprawiają, że auto idealnie wpasuje się w przedział pomiędzy dwoma modelami – Elantrą i Sonatą.

Jeśli chodzi o sam wygląd oraz linię boczną to można zauważyć porównania do Kii Optima. Jednak zarówno przód jak i tył tego samochodu odpowiada linii stylistycznej Hyundaia – charakterystyczny, podłużny grill, a z tyłu typowa dla samochodów Hyundaia chromowa listwa, a także podwójna końcówka układu wydechowego. Jeśli chodzi o silniki, które będą odpowiedzialne za napędzanie Hyundaia Mistry to pod maską trafią dwie benzynowe jednostki napędowe – 1.8 litra o mocy 143 KM oraz 2.0 litra o mocy 155 KM.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 14 listopada 2013