Hyundai ix35

Hyundai ix35 to średniej wielkości SUV produkowany przez koreański koncern Hyundai od 2010 roku. Jest to następca Hyundaia Tucsona.

Na wstępie należy otwarcie przyznać, że Hyundai ix35 prezentuje się niezwykle okazale od strony wizualnej. Sylwetka jest masywna, ale nie przytłacza co ma kluczowe znaczenie w przypadku samochodów z klasy SUV. Również wnętrza auta jest nadzwyczaj praktyczne. Nie wyróżnia się znacznie na tle konkurencji, ale wydaje się, że to może być kolejną, mocną stroną Hyundaia. Nie brakuje jednak ekstrawaganckich elementów, do których należy np. jaskrawoniebieskie podświetlenie deski rozdzielczej, które nie wszystkim musi przypaść do gustu.

Pod maską Hyundaia pracuje jedna z czterech dostępnych jednostek napędowych. Do wyboru otrzymujemy dwa benzynowe silniki 1.6 GDI 135 KM oraz 2.0 MPI 163 KM, a także dwa diesle 1.7 CRDI 115 KM i 2.0 CRDI 135 KM. Warto zdecydować się zwłaszcza na mocniejsze odmiany, gdyż w tych słabszych miłośnikom szybkiej jazdy może niekiedy brakować dynamiki. Hyundai ix35 wypada również doskonale jeżeli chodzi o wersje wyposażeniowe. Odmiana Style zawiera niektóre elementy, których na próżno można szukać u konkurencji. W jej ramach otrzymujemy przydatny system kontroli zjazdu i podjazdu, bezkluczykową obsługę zapłonu z systemem Start/Stop czy podgrzewane siedzenia. W ramach dopłaty możemy otrzymać m.in. panoramiczny dach oraz nawigację z kamerą cofania. Za te gadżety Hyundai woła sobie odpowiednio 4500 oraz 5000 złotych.

Hyundai ix35 to niezwykle ciekawa propozycja dla miłośników samochodów o nadwoziu typu SUV. Za podstawową wersję wyposażeniową z silnikiem 1.6 GDI 135 KM należy zapłacić 67 400 zł. Kupując samochód za takie pieniądze warto zastanowić się, czy nie lepiej wydać kilka tysięcy więcej i wybrać żwawy silnik diesla, który odwdzięczy się dynamiką oraz niskim poziomem spalania. Nawet dobierając kilka opcji wyposażeniowych za kwotę poniżej 100 tys. złotych otrzymamy naprawdę bardzo dobry samochód, który będzie w stanie zadowolić wielu kierowców.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 14 maja 2013