Hyundai i30 N tworzony pod okiem zespołu WRC

Hyundai i30 N ma być odpowiedzią na panującą modę w Europie na małe samochody o ponadprzeciętnych osiągach, zwanych także hothatchami.

Hyundai i30 N to hothatch, który ma stanowić konkurencję dla Suzuki Swift Sport, Renault Clio RS, Forda Fiesty ST i innych samochodów z europejskiej gamy hothatchy. Wiadomo już, iż pojazd południowokoreańskiego koncernu jest w trakcie przechodzenia ostatnich testów, a dobrą wiadomością dla wszystkich miłośników tego typu pojazdów oraz wrażeń sportowych może być fakt, iż przy testach modelu i30 N bierze udział sportowy dział Hyundaia WRC, wraz z Thierrym Neuvillem na czele.

Hyundai i30 N ma trafić do sprzedaży w połowie bieżącego roku. Ma to być trzeci samochód w najnowszej odsłonie modelu i30 – dostępne obecnie są dwie wersje nadwoziowe, hatchback oraz kombi (kombi o nazewnictwie Wagon ma trafić do sprzedaży seryjnej w czerwcu 2017 roku). Nie wiadomo jeszcze z jakiej jednostki napędowej skorzysta Hyundai w zakresie zasilania samochodu, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, iż będzie to 2-litrowy silnik benzynowy generujący 260 KM mocy, w którym napęd będzie przenoszony na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej, manualnej skrzyni biegów.

W zimowych testach Hyundaia i30 N brał udział Thierry Neuville – kierowca serii WRC Hyundaia. Kierowca wyścigowy Hyundaia podsumował testy samochodu twierdząc, iż inżynierowie południowokoreańskiego koncernu dopracowali skrzynię biegów wraz z mechanizmem różnicowym, co przełożyło się na udoskonalone właściwości jezdne pojazdu. Neuville przyznał także, iż i30 N charakteryzuje się doskonałą trakcją oraz właściwościami jezdnymi, a dodatkowo jest łatwe i przyjemne w obsłudze – jest to jeden z kluczowych czynników, dla których kierowcy decydują się na zakup aut typu hothatch.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 25 marca 2017