Hyundai i20 WRC w Genewie

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie koreański producent samochodów oficjalnie zaprezentował Hyundaia i20 WRC. Auto zadebiutuje w sezonie 2014.

Auto jest już przygotowane, jednak Hyundai postanawia dopracować model pod każdym kątem – stąd opóźniona premiera modelu. Samochód po raz pierwszy został zaprezentowany już we wrześniu 2012 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Od tego czasu auto znacznie zmieniło się pod względem wizualnym oraz technologicznym. Jest to zasługa współpracy na linii centrum R&D Hyundai w koreańskim Namyang oraz niedawno stworzonego centrum sportu w niemieckim Alzenau.

Szef teamu WRC Hyundaia – Michel Nandan od momentu powołania skoncentrował się na jak najszybszym skompletowaniu zespołu złożonego z ekspertów technicznych oraz logicznych. Hyundai jest na początku swojej przygody ze sportami motorowymi, więc zespół czeka jeszcze ciężka praca aby odnieść końcowy sukces. Przy projektowaniu najnowszej odmiany i20 WRC inżynierowie koncentrowali się na aerodynamice i poprawie systemów chłodzenia. Nowe tylne skrzydło i spoiler nadają całości nowego wyglądu, a wewnętrzne ulepszenia powiązane są z mechaniką zawieszenia oraz usztywnieniem nadwozia.

Auto prezentuje się niezwykle atrakcyjnie od strony wizualnej. Jest to zasługa połączenia charakterystycznego dla Hyundaia niebieskiego koloru oraz koreańskich znaków. Całość bez wątpienia uzyskała unikalny, niepowtarzalny charakter.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Hyundai i20 WRC w Genewie, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Dodał: , w Artykuły. Dnia 14 marca 2013