Hyundai i20 oficjalnie zaprezentowany

Koreański koncern zaplanował debiut nowego Hyundaia i20 na zbliżające się Targi Motoryzacyjne w Paryżu. Na kilka tygodni przed premierą auta wyciekła oficjalna specyfikacja tego modelu.

Nowy Hyundai i20 ma być przystosowany do potrzeb europejskich klientów. Auto ma stanowić konkurencję dla takich modeli jak Volkswagen Polo i Ford Fiesta. Samochód powstał w centrum Hyundaia w Niemczech, a jego europejska specyfikacja sprawia, że wielu krytyków motoryzacyjnych szuka powiązań samochodu z modelami Opla oraz Peugeota.
Nowa generacja i20 charakteryzuje się zwiększonymi rozmiarami w zestawieniu ze swoim poprzednikiem. Auto otrzymało o 45 mm szerszy rozstaw osi, który wzrósł do 2570 mm. Długość auta wzrosła do 4035 mm, co zauważalnie przekłada się na zwiększoną ilość miejsca w kabinie. Nowy Hyundai i20 charakteryzuje się także zwiększonym rozmiarem bagażnika, który teraz jest w stanie pomieścić 320 litrów bagażu – sprawia to, że ten koreański samochód jest liderem w swoim autosegmencie.

Z najciekawszych elementów wyposażenia należy wymienić panoramiczny szyberdach, kamery cofania oraz atrakcyjne światła wykonane w technologii LED. Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany już 2-go października, gdy rozpoczną się Targi Motoryzacyjne w Paryżu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 28 sierpnia 2014