Hyundai H350 – pojazd dostawczy dla Europy

Koreański koncern sukcesywnie poszerza ofertę swoich pojazdów na Starym Kontynencie. Tym razem, do oferty Hyundaia trafi model H350 – pierwszy pojazd dostawczy Hyundaia oferowany w Europie.

Targi motoryzacyjne samochodów użytkowych w Hanowerze to najważniejsze tego typu wydarzenie w całym roku kalendarzowym. To właśnie w Niemczech odbyła się oficjalna premiera modelu H350, który ma stanowić konkurencję dla takich solidnych pozycji rynkowych jak Mercedes Sprinter, Fiat Ducato, czy też Ford Transit. O klientów wcale nie będzie więc tak łatwo.

Model H350 wytwarzany będzie w tureckiej fabryce Hyundaia. Jeżeli chodzi o gabaryty pojazdu, to w standardzie będzie on oferował 5,5 metra długości, a rozstaw osi ma wynosić ponad 3,4 metra. Przedłużona wersja Hyundaia będzie o metr dłuższa w porównaniu ze standardową odmianą, co przełoży się na przestrzeń ładunkową z rzędu 12,9 metrów sześciennych, co stanowi doskonały rezultat. Masa własna obu odmian nie przekroczy 3,5 tony, co oznacza, że model H350 będzie mógł być prowadzony przez wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy kategorii B.

Samochód w każdej odmianie będzie przekazywał napęd na tylną oś. Jeżeli chodzi o jednostki napędowe, jaki będą dostępne dla wszystkich kierowców chcących nabyć Hyundaia H350 to tutaj do wyboru otrzymają wysokoprężny silnik o oznaczeniu CRDI o pojemności 2,5 litra, który oferowany będzie w dwóch wariantach – w pierwszym generować będzie 150 KM mocy i 373 Nm momentu obrotowego, zaś w mocniejszej odmianie 170 KM i 422 Nm.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 28 września 2014