Hyundai Genesis w Polsce

To już pewne – Hyundai Genesis uznawany za najbardziej luksusowy model koreańskiego producenta pojawi się  w polskich salonach sprzedaży. Samochód został zaprojektowany z myślą o rynku azjatyckim i amerykańskim, jednak już za niedługo będziemy go mogli podziwiać także na europejskich drogach.

Innowacyjny model koreańskiego giganta napędzany jest silnikiem benzynowym V6 GDI o mocy 315 KM i pojemności prawie 4 litrów. Po raz pierwszy Hyundai zastosował układ napędu H – TRAC, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort na jeszcze wyższym poziomie. Dodatkowo uzupełnia je wielowahaczowe zawieszenie z systemem elektronicznego zawieszenia ECS. Przysłowiową wisienkę na torcie stanowi system inteligentnego trybu jazdy Drive Mode, który nie tylko steruje napędem na wszystkie koła ale także przepustnicą i nastawami zawieszenia.

Flagowa limuzyna

Wewnątrz zajdziemy najwyższy poziom komfortu, gwarantowany przez automatycznie sterowane fotele pokryte skórą, wyświetlacz Head Up Display, system audio Lexicon z 17 głośnikami, 9,2-calowy ekran dotykowy na konsoli środkowej, współpracujący z systemem Drive Information System, czy też inteligentną klapę bagażnika, która po 3 sekundach stania za samochodem otworzy się automatycznie bez potrzeby wykonywania niepotrzebnych ruchów. Najbardziej zaawansowany technologicznie model koreańskiego producenta przy przy rozstawie osi wynoszącym 3,01 m mierzy 4,99 m długości, 1,89 m szerokości i 1,48 m wysokości. Spokojnie może zatem konkurować z innymi pojazdami  tej klasy: BMW serii 7 czy też S-klasą Mercedesa. Czy osiągnie sukces? Wiele na to wskazuje. Cena standardowego, ale bogato wyposażonego modelu to 299 000 zł, a to stosunkowo niewiele przy innych markach klasy premium.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Hyundai Genesis w Polsce, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Dodał: , w Artykuły. Dnia 20 czerwca 2014