Hyundai Equus by Hermes

W Seulu zaprezentowano flagową limuzynę koreańskiego producenta – model Equus w wersji przedłużonej. Samochód został przygotowany wspólnie z firmą Hermes.

Hyundai to marka, która nie jest kojarzona z luksusem. Model Equus nie jest dostępny w sprzedaży we wszystkich krajach co z pewnością nie ułatwia rozsławienia tego modelu. Z kolei w krajach, gdzie można go zakupić nie nawiązuje on rywalizacji z modelami konkurencyjnymi, gdyż nie jest kojarzony z prestiżem. Zatem w jaki sposób można przedstawić Hyundaia Equus tak, aby auto było bardziej pożądane?

Jedną z metod jest podjęcie współpracy z firmą, która łączona jest z luksusem. Wybór Hyundaia padł na francuską firmę Hermes – producenta najwyższej jakości perfum oraz np. galanterii skórzanej. Equus by Hermes powstał w oparciu o przedłużoną wersję koreańskiej limuzyny. Jest to zdecydowanie najbardziej luksusowa z dostępnych odmian tego egzemplarza. Wnętrze samochodu zostało obszyte skórą, a przeszło 20 elementów wykorzystano specjalnie dla tej odmiany. Tapicerka została ręcznie stworzona przez pracowników francuskiej firmy. Na drzwiach umieszczono elementy z krokodylej skóry wykorzystywanej m.in. przy produkcji torebek.

Co ciekawe na kierownicy znajduje się logo firmy Hermes. Stworzono zaledwie trzy egzemplarze w tak luksusowej odmianie, ale żaden z nich nie zostanie sprzedany. Hyundaiowi zależy przede wszystkim na poprawieniu wizerunku marki. Przypomnijmy, że Hyundai nie posiada zbyt miłych doświadczeń w tworzeniu limitowanych luksusowych samochodów. Specjalnie przygotowany Hyundai Genesis, którego stworzono w liczbie 1200 egzemplarzy znalazł zaledwie około 400 nabywców.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 3 kwietnia 2013