Hyundai Elantra doczeka się sportowej odmiany?

Wiele wskazuje na to, że Hyundai Elantra, którego premiera nie tak dawno odbyła się na polskim rynku motoryzacyjnej doczeka się jeszcze mocniejszej, sportowej odmiany.

Plotki te mogą potwierdzić się za sprawą przecieku, który w ostatnich dniach trafił do Internetu. Wg nieoficjalnych informacji, Hyundai Elantra Sport ma otrzymać wiele zmian w zakresie wyglądu zewnętrznego. Wśród nich należy wymienić czarne ramki grilla, które otrzymają czerwony napis „Turbo”, sportowe zderzaki z powiększonymi atrapami, podwójną końcówkę wydechu z tyłu samochodu, a także większe, 18-calowe felgi wykonane ze stopów metali lekkich.

Pod maskę samochodu ma trafić identyczna jednostka napędowa, która znana jest już z Hyundaia i30 Turbo. Mowa o silniku o pojemności 1,6 litra i oznaczeniu T-GDI, która charakteryzuje się mocą rzędu 204 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 265 Nm. Wspomniana jednostka napędowa będzie współpracowała z 6-przekładniową, manualną skrzynią biegów. Przyspieszenie auta ma wynosić ok. 8 sekund, a nie poznaliśmy jeszcze szczegółowych danych dotyczących prędkości maksymalnej pojazdu.

Wszelkich szczegółów na temat Hyundaia Elantry w odmianie sport dowiemy się już w październiku br., podczas targów SEMA 2016.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Hyundai Elantra doczeka się sportowej odmiany?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności i wydarzenia. Dnia 30 kwietnia 2016