Hyundai Accent – wymiana tarczy hamulcowej i łożyska koła

W poniższym poradniku postaramy się wytłumaczyć Wam jak samodzielnie przeprowadzić wymianę łożyska koła oraz tarczy hamulcowej w przypadku przedniej osi Hyundaia Accenta.

Rzeczy, które musimy przygotować:

  • Klucze oczkowe
  • Ściągacz do łożysk
  • Smar łt – 43
  • Płaski śrubokręt

Do pracy przystępujemy od zdemontowania zwrotnicy. W tym celu będziemy musieli odkręcić kilka śrub. W dalszej kolejności będziemy musieli zlikwidować uszczelniacz łożyska przy użyciu płaskiego śrubokręta. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Następnie zdejmujemy piastę ze zwrotnicy wkręcając cztery długie śruby w otwory mocowania tarczy hamulcowej. Na zmianę kręcimy każdą ze śrub, po czym przy wykorzystaniu ściągacza wyjmujemy łożysko z piasty. Teraz za pomocą płaskiego śrubokręta oraz młotka wyjmujemy zewnętrzną bieżnię łożysk.

Niezwykle istotne jest, aby starą piastę oraz zwrotnicę wyczyścić ze smaru. Wówczas będziemy mogli przystąpić do montażu nowego łożyska. W pierwszej kolejności będziemy musieli włożyć w zwrotnicę bieżnię nowych łożysk. Następnie montujemy dwie sztuki łożysk zewnętrznych i wewnętrznych. Ich powierzchnie pokrywamy smarem w taki sposób, aby został doprowadzony do rolek. Teraz zostało nam już wyłącznie zamontować nową tarczę i złożyć całość w kolejności odwrotnej do demontażu. Pamiętajmy, aby po montażu nowych tarcz hamulcowych unikać gwałtownych zahamowań na dystansie ok. 300 km.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodał: , w Porady. Dnia 12 grudnia 2013